Başarı

1989 yılında Tek Kimya - Zafer Ergen unvanı ile çalışmalara başlayan şirketimiz, 1994 yılından bu güne fark yaratan anlayışıyla Ergen Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Başlangıç yıllarında tekstil sektörüne yardımcı kimyasallar sağlayan Ergen Kimya, zaman içerisinde ürün yelpazesini genişletmiştir.

1998 yılında deri ve kürk sanayilerine kimyasallar sağlayan Ergen Kimyevi Maddeler İthalat, İhracat, Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti.ni kurmuştur.

Bugün şirketlerimiz; ambalaj, boya, deterjan, deri ve kürk, kuru temizleme, plastik, tekstil, madeni yağ ve benzeri bazı sektörlere de kimyasal grupları ile hizmet vermekte, kimyevi maddeler sağlamaktadır.

Ergen Kimya ve Ergen Kimyevi şirketlerimizin ürün paletinde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hızla hizmet verebilecekleri 150 değişik kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasallardan her biri kendi depolama ve saklama koşullarına uygun bir şekilde stoklanarak; tanker, bulk konteyner, varil ya da bidon şeklinde ambalajlanarak; Türkiye'nin dört bir yanındaki endüstri kuruluşlarına hızla ve titizlikle sevk edilmektedir.

AR-GE ve Kalite departmanı ile kimya alanındaki gelişmeleri ve teknolojileri yakından takip eden Ergen Kimya, yapılmakta olan tesislerini teknolojinin en çağdaş yenilikleri ile donatmaktadır. Kalitenin ve hizmetin ön plana çıktığı günümüzde Ergen Kimya, tüm birimlerini bu doğrultuda yapılandırmaktadır.

Şirketlerimiz, endüstriyel kuruluşların ihtiyaçları olan kimyasalları, en ekonomik koşullarla sürekli olarak ve süratle kuruluşlara sunmaktadır.

Ergen Kimya satış departmanındaki kimya mühendisleri ile müşterilerine gerektiğinde gerekli teknik desteği de sağlamaktadır.

Ergen Kimya, hizmet verdiği sektörleri yakından tanımak ve kendini tanıtmak amacı ile çeşitli fuarlara katılmaktadır. 2013 yılındaki yatırımlarıyla kurumsallaşan şirketimizin kimyasındaki başarı için tüm tedarikçilerimize, personelimize, iş ortaklarımıza ve bize bu başarı yolunda en büyük katkıyı sağlayan müşterilerimize teşekkür ederiz.

US Brainworks